TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

3 oferty dla ZKM Gdynia na linię 181. Gryf najtańszy i w budżecie
INFOBUS.PL - Opublikowano: 02.10.2018 15:15:16
fot. ZKM Gdynia

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni do dziś, 2 października czekał na oferty w przetargu na obsługę wybranych zadań na linii autobusowej 181. Wpłynęły trzy oferty, z których tylko jedna zmieściła się w zakładanym budżecie. Przedstawił ją Gryf.

Linię 181 gdyński ZKM organizuje w porozumieniu z Sopotem. Nowy kontrakt na obsługę wybranych połączeń na niej będzie obowiązywał od 2 stycznia 2019 r. do końca listopada 2020 r. W tym okresie ma zostać wykonana praca eksploatacyjna w wymiarze 189 695 wzkm. ZKM zastrzegł sobie możliwość zwiększenia tego wolumenu w postaci prawa udzielenia zamówienia uzupełniającego do 20% wartości podstawowego.

Do obsługi tego zlecenia potrzebne są min. 2 całkowicie niskopodłogowe autobusy klasy MEGA. Mają to być pojazdy przegubowe z nadwoziami o długości min. 17,5 m i nie starsze niż z 2007 roku. Każdy musi umożliwiać podróż min. 135 pasażerom, w tym przynajmniej 40 na miejscach siedzących. W tej puli musi znaleźć przynajmniej 38 foteli stałych. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez min. 3 wejścia w układzie 2-2-2.

Dziś upłynął termin składania ofert. Na niespełna dwuletnią obsługę wybranych zadań na linii 181 ZKM przygotował budżet w wysokości 1 569 300 zł brutto. To oznacza, że urzędnicy za przewozy objęte tym zleceniem są gotowi zapłacić maksymalnie 7,79 zł/wzkm netto. Z trzech ofert, które dzisiaj otwarto tylko jedna zmieściła się w tych szacunkach.

Pierwszą i jednocześnie najtańszą przedstawiło PA Gryf z Żukowa. Jego propozycja opiewa na 1 534 480,79 zł brutto. A to oznacza, że przewoźnik chce się podjąć zlecenia za po stawce jednostkowej 7,49 zł/wzkm netto.

Drugą ofertę i jednocześnie najdroższą ofertę przedstawiło śląskie konsorcjum spółek ze Świętochłowic. Mowa o Meteorze i Irex-3. Partnerzy swoją ofertę skalkulowali na 1 870 468,58 zł brutto. Daje to stawkę za wzkm w wysokości 9,13 zł netto.

Trzecią ofertę przedstawiła Pomorska Komunikacja Samochodowa z Gdyni. Jest ona minimalnie tańsza od śląskiej propozycji. Opiewa ona na 1 841 786,69 zł brutto. Stawka za wzkm to 8,99 zł netto.

Otrzymane oferty ZKM oceni na podstawie trzech kryteriów. Cena to maksymalnie 60% punktów. Do 30% punktów można uzyskać za wiek autobusów. Pozostałe 10% jest do zdobycia za autobusy z klimatyzacją przestrzeni pasażerskiej.

Wszyscy oferenci zadeklarowali autobusy klimatyzowane oraz wyprodukowane między 2007 a 2013 r. To oznacza, że wszystko rozegra się w kryterium cenowym. Gryf jako jedyny przedstawił ofertę mieszczącą się w szacunkach gdyńskich urzędników, więc w tej sytuacji wybór tego przewoźnika wydaje się być formalnością.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
ZKM Gdynia
PA Gryf
Meteor
Irex-3
PKS Gdynia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....