TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

25 lat Volkswagena w Wielkopolsce [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.09.2018 12:00:55
25 lat Volkswagena w Wielkopolsce; fot. www.cgtrader.com

Volkswagen Poznań jest największym pracodawcą w Wielkopolsce, zatrudniającym obecnie ponad 11 tys. pracowników. W sobotę - 8 września -  na poznańskim stadionie miejskim spółka podsumowała 25 lat swojej działalności w Poznaniu i regionie.

Spółka Volkswagen Poznań prowadzi działalności od 1993 roku. Przez ten czas taśmy produkcyjne fabryk Volkswagen Poznań opuściło 16 różnych modeli samochodów należących do koncernu Volkswagen. Przez pierwsze lata działalności, pojazdy montowane były w systemie SKD, który zakłada montaż gotowych dużych podzespołów samochodowych w gotowe auto. W systemie tym powstawały m.in. modele Skoda Felicia, Fabia, Octavia, Volkswagen Passat, Bora i Polo. Po 2003 roku zakład w Poznaniu przeobraził się w samodzielną fabrykę samochodów.

-"Jeśli spojrzymy 25 lat wstecz, znajdziemy się w roku 1993. Wówczas zakończone zostały negocjacje pomiędzy polskim rządem a Volkswagenem, dotyczące starej fabryki Polmo, w której budowany był Tarpan. (...) Z 69 osobowej załogi urośliśmy do 11 tys. pracowników; z 523 pojazdów, które montowaliśmy w 1993 roku zwiększyliśmy liczbę do 238 tys. aut i 4,6 mln odlewów. Te liczby są godne uwagi i możemy być z nich dumni" - mówił w sobotę wieczorem prezes zarządu Volkswagen Poznań Jens Ocksen.

Swój jubileusz spółka Volkswagen Poznań postanowiła uczcić nie tylko z gośćmi, przedstawicielami władz miejskich, regionalnych, ale przede wszystkim z pracownikami koncernu i ich rodzinami.

-"W ciągu kolejnych miesięcy będziemy koncentrować się na tym, aby zabezpieczyć przyszłość naszych zakładów na kolejne 25 lat. Pięknie byłoby, gdyby za 25 lat wasze dzieci oraz wnuki mogły świętować 50-letni jubileusz Volkswagen Poznań" - mówił prezes zarządu Volkswagen Poznań zwracając się do pracowników.

Na poznańskim stadionie miejskim, w ramach uroczystości zaplanowano m.in. widowisko multimedialne połączone z koncertem gwiazd polskiej sceny muzycznej.


Trzy fabryki

Obecnie koncern posiada w Wielkopolsce cztery zakłady produkcyjne w trzech lokalizacjach: w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni. W ub. roku pracownicy spółki wyprodukowali blisko 240 tys. lekkich samochodów użytkowych: Caddy, Caddy Maxi, Transporter T6 oraz Crafter. Pod względem wyników, Volkswagen Poznań zajmuje drugie miejsce w produkcji aut w Polsce.

Od początku swojej działalności Volkswagen Poznań zainwestował w swoje zakłady niemal 2 mld euro. Tylko w 2018 i 2019 roku planowane inwestycje w nowe hale, maszyny i urządzenia wyniosą blisko 500 mln euro.

Współpracę ze spółką Volkswagen Poznań doceniają także władze miejskie i regionalne, wskazując że koncern jest jednym z największych inwestorów i pracodawców w regionie. Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak przypomniał, że w 2016 roku prezes zarządu Volkswagen Poznań Jens Ocksen - jako pierwszy cudzoziemiec - został uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa Wielkopolskiego im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nagroda była wyrazem uznania m.in. za jego wkład w inicjatywy społeczne i akcje charytatywne, za "budowanie nowoczesnego modelu relacji biznesu z załogą i lokalnymi społecznościami".

Koncern współpracuje także z poznańskimi uczelniami wyższymi, w tym z Politechniką Poznańską, gdzie od 5 lat kształci studentów w systemie studiów dualnych. Współpracuje również ze szkołami zawodowymi tworząc klasy patronackie, z których prawie 90 proc. absolwentów po zakończeniu nauki zostało zatrudnionych w firmie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
Crafter
Volkswagen

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....