TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

20 rowerów dla dzieci z Ukrainy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 03.06.2019 17:24:17
20 rowerów dla dzieci z Ukrainy

Fundacja Ekologiczna "Arka" przekazała 20 rowerów dzieciom z Ukrainy, które straciły ojców w wojnie na wchodzie ich kraju. Prezes fundacji Wojciech Owczarz poinformował w sobotę, że to efekt zorganizowanej przez nich międzynarodowej akcji "Bike helps".

"Pierwsze rowery przekazaliśmy z okazji Dnia Dziecka. Otrzymały je dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Pochodzą z rejonu Łucka, choć niektórzy przyjechali także z odległych rejonów Ukrainy. (…) Nie są to ostatnie rowery, które tam trafią. Akcję będziemy prowadzili do października" – powiedział Wojciech Owczarz.

Międzynarodowa akcja

Prezes fundacji powiedział, że do akcji włączyło się już ponad 5 tys. osób z różnych krajów. Zarejestrowali się m.in.rowerzyści z wszystkich europejskich państw, a także m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Meksyku, Australii, Tajlandii, Rosji, Japonii i Turcji. Za każdy 1 mln km przejechanych przez nich na rowerze do ukraińskich sierot trafi jeden rower.

Arka przy organizacji akcji współpracuje z wolontariuszami z Ukrainy, którzy pomagają dzieciom. Kierownik projektu Rusłan Telipski powiedział, że pod ich opieką jest ponad 220 dzieci, które straciły ojców podczas działań wojennych na wschodzie Ukrainy. Pochodzą one z różnych rejonów kraju wschodnich sąsiadów. Partnerami akcji są także Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia oraz Grupa Kęty.

Rozszerzenie akcji "Rower pomaga"

Wojciech Owczarz powiedział, że międzynarodowa akcja jest rozszerzeniem projektu "Rower pomaga", realizowanego dotychczas tylko w Polsce, którego piąta edycja ruszyła w marcu. Za "wykręcone" na rowerach i zarejestrowane w aplikacji Endomondo kilometry rowery trafią do podopiecznych domów dziecka. Akcja jest też zachętą, by Polacy przesiedli się z samochodów na rowery, ograniczając tym samym emisję CO2. W tym roku jej uczestnicy przejechali już 15 mln km. Fundacja ekologiczna Arka istnieje od 2005 r. Skupia się przede wszystkim na edukacji ekologicznej. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Arka
Rower pomaga
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....