TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

150 gazowych autobusów dla Paryża - od Iveco
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.05.2018 11:30:16
150 gazowych autobusów dla Paryża - od Iveco

Iveco Bus wygrało paryski kontrakt na dostawę aż 150 przegubowych autobusów zasilanych CNG. Nowe pojazdy pojawią się w stolicy Francji od 2019 r.

23 maja paryski przewoźnik RATP (Régie Autonome des Trasports Parisiens) podpisał z Iveco Bus umowę na dostarczenie 150 szt. niskopodłogowych autobusów miejskich Iveco Urbanway 18 CNG od 2019 r. To strategiczny element francuskiego projektu BUS 2025, który przewiduje zastąpienie całej autobusowej floty pojazdami niskoemisyjnymi.

Pojazdy Iveco mogą być zasilane sprężonym gazem ziemnym lub biometanem, wytwarzanym z odpadów, który gwarantuje neutralny ślad węglowy, a jednocześnie oferuje bogactwo innych korzyści dla środowiska - lepszą jakość powietrza, redukcję hałasu i bardziej wydajne gospodarowanie odpadam.

Najnowszy kontrakt to podkreślanie dobrej współpracy przewoźnika z producentem, który od 2014 r. dostarczył do Paryża ok. 1000 nowych, niskopodłogowych autobusów.

Co ważne dla Francuzów - wszystkie autobusy Iveco produkowane dla Paryża powstają w zakładzie w Annonay we Francji. Dodatkowo zastosowane w nich silniki gazowe - FPT Cursor 8 NP - produkowane są także we Francji - w zakładzie w Bourbonie, gdzie rocznie powstaje ok. 1000 silników Cursor 8 NP do użytku w transporcie i przemyśle na całym świecie. Dodatkowo w Vénissieux działa Centrum Badawczo-Rozwojowe Iveco, które razem z RATP angażuje się w prace nad rozwiązaniem kluczowych problemów środowiskowych stojących przed obszarami miejskimi.

Efekt? Kolejny kontrakt. Jak widać Francuzi wspierają francuskie pojazdy i generalnie są z tego dumni. Na koniec dodajmy, że Iveco jest europejskim liderem w zakresie autobusów zasilanych gazem ziemnym. Do tej pory marka sprzedała około 6000 taki pojazdów. Jak funkcjonują one w francuskim Lille? Zobaczcie na filmie:

Paryska walka ze smogiem

Już teraz w Paryżu obowiązuje zakaz poruszania się autami wyprodukowanymi przed 1997 rokiem, od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 20. Do centrum miasta zakaz wjazdu w weekendy mają także diesle. Teraz władze stolicy Francji chcą pójść krok dalej. Jak zapowiedział w wywiadzie dla stacji radiowej France-Info Christophe Najdovski, który w Paryżu odpowiedzialny jest za transport, planowane jest ograniczenie liczby samochodów na ulicach stolicy Francji.

Pierwsze zmiany czekają kierowców, według zapowiedzi, w 2024 r., kiedy to ma zostać wprowadzony zakaz ruchu dla wszystkich pojazdów z silnikami Diesla. Jak mówił Christophe Najdovski, do 2030 r. zaś wszystkie samochody spalinowe mają mieć zakaz poruszania się po Paryżu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Iveco
Urbanway
Francja
 • Kuba Perkowski – 29.05.2018

  W sumie większość pojazdów powstaje w Polsce pomijam juz solarisy ursusy i autosany bo to wiadomo alem MANy i scanie tez sa produkowane u nas

 • Jarek Skowronek – 29.05.2018

  A co z naszymi Solarisami dla Paryza

 • Szymon Pawelczyk – 29.05.2018

  Dlatego nie lubię Francuzów. Niemiec jest praktyczny: skoro my bierzemy od niego BMW, Mercedesy i inne Audi to nie ma problemu z kupowaniem naszych Solarisów oraz Pesy a przy okazji produkuje u nas VW na eksport. Francuz za to jakoś inaczej pojmuje wspólny rynek i gotuje się we własnym sosie niedopuszczając nikogo z zewnątrz.

 • Mateusz Sikorzyński – 29.05.2018

  PKS Grodzisk Mazowiecki, kupiło autobus, dokładniej 1 sztuka Iveco Crossway 10.9 LE

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....