TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

146 autobusów dla Dolnego Śląska, 50 dla Wrocławia
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.12.2017 11:59:36 4 komentarze
146 autobusów dla Dolnego Śląska, 50 dla Wrocławia

19 grudnia samorząd województwa dolnośląskiego przekazał MPK Wrocław ponad 44 mln zł na zakup 50 nowych autobusów. Łącznie marszałek dofinansował już zakup 146 ekologicznych autobusów dla Dolnego Śląska za ponad 121 mln zł.

Nowe wrocławskie autobusy mają być przede wszystkim niskoemisyjne - będą spełniać normę Euro 6 i pozwolą znacząco obniżyć emisję szkodliwych gazów cieplarnianych. Na ulice Wrocławia wyjadą w lutym 2019 roku i będą sukcesywnie zastępować obecnie użytkowane pojazdy marki Volvo 7000A, które mają więcej niż piętnaście lat.

- "To bardzo ważna inwestycja dla Wrocławia w kontekście walki o czystsze powietrze. Dzięki wymianie taboru zmniejszymy szkodliwą emisję tlenków azotu do atmosfery o prawie 50 proc. – mówił marszałek Cezary Przybylski podczas podpisania umowy z MPK Wrocław, które odbyło się we wtorek 19 grudnia.

Koszt zakupu wszystkich autobusów to ponad 86 mln zł, z czego ponad połowę dofinansowuje samorząd Dolnego Śląska w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

-"Decyzja o inwestycji w nowe pojazdy we Wrocławiu jest kolejnym krokiem wspierającym proekologiczne zmiany w naszym regionie. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie samorząd województwa zdecydował o wsparciu podobnych inwestycji w dziewięciu innych miejscowościach Dolnego Śląska, dzięki czemu zakupionych zostanie 96 nowoczesnych autobusów– dodaje Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

Wrocławski przetarg

Zgodnie z zapowiedziami, MPK Wrocław wymieni do 2018 roku 121 autobusów na nowe. Obecnie spółka czeka na dostawę 60 autobusów marki Mercedes Citaro, po mieście jeździ już 11 dodatkowych autobusów MAN Lion's City podwykonawcy - firmy Michalczewski. Teraz MPK ogłasza przetarg na zakup kolejnych 50 autobusów. O tym zamówieniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

- "Tym razem nie będzie to dzierżawa, jak w przypadku mercedesów, ale zakup. Pozyskanie na własność pojazdów jest warunkiem dofinansowania tej inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – wyjaśnia Jolanta Szczepańska, prezes MPK. – Unia Europejska pokryje 78 proc. kosztów tego zakupu. Głównym celem projektu i warunkiem, który musimy spełnić, jest ograniczenie szkodliwej emisji do środowiska.

Dzięki dostawom nowych autobusów i likwidacji najstarszych pojazdów z przestarzałymi normami spalania Euro 2 i Euro 3 MPK Wrocław obniży szkodliwą emisję tlenków azotu do atmosfery o prawie 50 proc.

Nowe autobusy przełożą się też w zdecydowany sposób na poprawę komfortu podróży komunikacją miejską. Obecnie 47 proc. wrocławskiej floty ma klimatyzację, a w 2018 roku taki komfort będzie miało aż 74 proc. pojazdów. Nowe autobusy będą monitorowane, wyposażone w system zapowiedzi głosowych wewnętrznych i zewnętrznych, jaskrawe wyświetlacze i informację pasażerską.

Nie tylko Wrocław

Nowe autobusy z unijnym dofinansowaniem z dolnośląskiego RPO - o łącznej wartości ponad 115 mln zł - trafią też do Legnicy, Głogowa, Środy Śląskiej, Bolesławca, Strzelina, Świeradowa Zdroju, Jeleniej Góry, Świdnicy i Świebodzic. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel około 77 mln zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
MPK Wrocław
Dolny Śląsk
 • reprox – 20.12.2017

  Środa Śląska,Strzelin, Świeradów-Zdrój dla MMI. Brawo

 • dr – 21.12.2017

  Tak trzymać i załatwiać kolejne fundusze.

 • Do redakcji – 21.12.2017

  Albo się mylę, albo ten artykuł jest sponsorowany przez Dolnośląski Urząd Marszałkowski.Droga redakcjo, proszę mi odpowiedzieć ile elektrycznych autobusów jeździ dziś w województwie dolnośląskim. Z tego co wiem, to niema nawet jednego.Na pytanie ile jeździ w regularnie w komunikacji miejskiej, odpowiedź będzie identyczna, ani jeden.Odpowiedź na pytanie, czy jakakolwiek komunikacja miejska w województwie dolnośląskim ma chociaż jeden autobus z napędem tylko elektrycznym, będzie niestety taka sama, tak nie istnieje na terenie województwa dolnośląskiego.Więc artykuł jest z bajek z mchu i paproci, bo może jest, może nie ma, może kiedyś będzie.Pozdrowienia dla Koszałka Opałka, który za pieniądze dolnośląsków napisał ten artykuł.Może lepiej połączyć cały Śląsk w jedno województwo, o to wtedy artykuł stanie się prawdą.

 • Tolka78 – 02.01.2018

  Brawooo dla Glogowa,Boleslawca i Legnicy

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....