TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

120 lat fabryki w Vysokie Myto
InfoBus.pl - Opublikowano: 08.06.2015 19:05:35 2 komentarze
120 lat autobusowej fabryki w Vysokie Myto

W dniach 4-6 czerwca br. koncern IVECO obchodził 120-lecie powstania fabryki autobusów w Vysoke Myto. Uroczystościom towarzyszyła wystawa pojazdów produkowanych przez koncern obecnie, począwszy od traktorów, pojazdów budowlanych, samochodach dostawczych, ciężarowych a na autobusach skończywszy. Można było również podziwiać zabytkowe pojazdy.  Aktualnie czeski zakład produkuje ponad 3000 autobusów rocznie i zatrudnia ponad 3100 pracowników. W 2014 rok bramy fabryki opuściło 3288 sztuk autobusów w tym 3222 modelu Crossway. Był to rekordowy rok w historii fabryki, pod względem ilości wyprodukowanych autobusów. Obecnie fabryka w Vysoke Myto odpowiada za produkcję modelu Crossway, Crossway LE oraz Urbanway, począwszy od najkrótszych obecnie oferowanych wariantów danego modelu do maksymalnie 15-metrowych 3-osiowych autobusów. Fabryka IVECO w Vysoke Myto wysyła na eksport ponad 90% całej swojej produkcji a produkowane w Czechach autobusy trafiają do klientów na całym świecie (w 2014 roku eksport wyniósł 94% całej produkcji). Na 1061 sztuk autobusów zarejestrowanych w Czechach w 2014 roku IVECO dostarczyło 305 sztuk co stanowiło 28,7% udziału w rynku. Nieco lepiej te statystyki wyglądają dla mniejszego rynku Słowackiego gdzie na 447 sztuk nowych autobusów IVECO udało się sprzedać 173 sztuki co stanowiło 38,7% rynku. Warto dodać, że Koncern IVECO w 2014 roku na całym świecie sprzedał 8502 autobusy. Największymi rynkami zbytu w Europie dla autobusów IVECO produkowanych w zakładach Vysoke Myto były Francja, Włochy, Litwa, Niemcy, Czechy i Słowacja. Podczas uroczystości w dniu 4 czerwca br. nastąpiło symboliczne przekazanie kluczyków do 120.000 egzemplarza Iveco Crossway dla Voyages Inglard.

W chwili obecnej fabryka realizuje duży kontrakt na gazowe autobusy miejskie IVECO Urbanway dla Stolicy Azerbejdżanu ? Baku, kontrakt na Iveco Crossway 13 i Crossway 12LE dla Keolis oraz kolejne egzemplarze Iveco Crossway 12LE dla Deutsche Bahn.

W dniu 4 czerwca br. swoją uroczystą inaugurację miało Bus Design Center mieszczące się przy biurowcu zakładów IVECO w Vysoke Myto. Jest to miejsce w którym klienci będą mogli poznać bardzo szczegółowo wszystkie dostępne warianty wyposażenia i wykończenia autobusów produkowanych w zakładzie i wybrać ten, najbardziej odpowiadający swoim potrzebom.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Iveco
  • Wow – 10.06.2015

    Ciekawa arytmetyka: średnio; 1 pracownik na 1 wyprodukowany autobus. Wzorując się na powyższym: w Polskich fabrykach jest zdecydowany przerost zatrudnienia albo niska wydajność (albo w artykule jest błąd) bo inaczej tego zrozumieć się nie da.

  • Ze – 10.06.2015

    Czesi biją nas na głowę wskaźnikami. Kupiłem 2 Crosweje Rewelacja

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....