TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

10 mln złotych dla dwóch PKS-ów. Od ARP
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 20.05.2019 13:00:03
10 mln złotych dla dwóch PKS-ów. Od ARP; fot. PKS Zielona Góra FB

Umowy pożyczek na łączną kwotę ok. 10 mln zł z Przedsiębiorstwami Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim i w Zielonej Górze (Lubuskie), podpisała Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP). Środki zostaną przeznaczone m.in. na restrukturyzację i zabezpieczenie bieżącej działalności firm.

O podpisaniu umów poinformowało w przesłanym 17 maja komunikacie biuro marketingu ARP. Jak ocenił cytowany w komunikacie wiceprezes ARP Paweł Kolczyński, instytucja jest spółką Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki i społeczeństwa - nie tylko restrukturyzuje przedsiębiorstwa czy finansuje ich inwestycje i bieżącą działalność, ale także wspiera rozwój lokalnych społeczności.

-"I to właśnie ten ostatni aspekt był dla nas ważny przy podejmowaniu decyzji o udzieleniu pożyczki dwóm PKS-om. Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej zapewniają dojazdy do szkoły, pracy, lekarza. Bez nich wiele osób miałoby trudności z przemieszczeniem się do wybranych miejsc. Dzięki naszym pożyczkom mieszkańcy Zielonej Góry i regionu świętokrzyskiego będą mieli zapewniony transport na kolejne lata" – dodał Kolczyński.

Dwie pożyczki

ARP udzieliła Przedsiębiorstwu Komunikacji Samochodowej Zielona Góra Sp. z o.o. pożyczki w wysokości 5,5 mln zł. Spółka przeznaczy te środki na działania restrukturyzacyjne, w zakresie finansów, organizacji i zakresu prowadzonej działalności. Ich celem jest poprawa kondycji przedsiębiorstwa oraz podwyższenie poziomu świadczonych przewozów.

Z kolei 4,12 mln zł Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim S.A. przeznaczy na finansowanie działalności bieżącej, zapewnienie płynności w okresie restrukturyzacji, a także na modernizację Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów PKS oraz na inwestycje w ramach przebudowy oferty usług dla segmentu samochodów osobowych i użytkowych (wszystkich typów i rodzajów).

-"Podpisane dziś umowy pożyczki są elementem realizacji rządowego programu likwidacji białych plam komunikacyjnych na mapie Polski. To nie jedyne nasze działanie w tym kierunku. W portfelu kapitałowym mamy spółkę Przewozy Regionalne, których jesteśmy większościowym udziałowcem. Ten największy przewoźnik w kraju również rozbudowuje siatkę połączeń lokalnych" – zaznaczył Kolczyński.

Zarówno PKS Ostrowiec Św. jak i PKS Zielona Góra prowadzą działalność głównie w obszarze autobusowych przewozów pasażerskich na rynku lokalnym i regionalnym. Zapewniają siatkę regionalnych połączeń komunikacyjnych oraz dostępność komunikacyjną dzieciom i młodzieży w ramach przewozów szkolnych.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. do tej pory udzieliła pożyczek na kwotę bliską 5,2 mld zł. W 2018 r. udzielono pożyczek na łączną kwotę bliską 640 mln zł, z czego dla dużych przedsiębiorstw - blisko 600 mln zł, a dla MŚP - ponad 42 mln zł. W tym roku na pożyczki dla sektora MŚP ARP zamierza przeznaczyć łącznie 200 mln zł. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
PKS
ARP
PKS Zielona Góra
PKS Ostrowie Św.
  • Łukasz Kalociński – 20.05.2019

    A prywatny operator też może liczyć na takie same warunki pożyczki?

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....