TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

1 marca BP Tour startuje w Łodzi
INFOBUS.PL - Opublikowano: 27.02.2020 16:00:57
1 marca BP Tour startuje w Łodzi

Od 1 marca autobusy firmy BP Tour obsługiwać będą linię do Zgierza i Ozorkowa. Natomiast w połowie marca, pojawią się również na trasie do Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska.

Firma BP Tour została wybrana w przetargu na podwykonawcę MPK-Łódź, który obsługiwać będzie linię Z45, Z46, oraz 43A i 43B.

"Pasażerowie nie odczują żadnych ujemnych zmian związanych z obsługą linii przez nowego przewoźnika" – informuje Marcin Hencz, radny miasta. Autobusy będą wyposażone w biletomaty i system informacji pasażerskiej. Wszystkie pojazdy to autobusy przegubowe. Ponadto ich malowanie będzie bardzo podobne do tego, które znamy z autobusów MPK-Łódź – również żółto-czerwone - dodaje.

"Dzięki nowemu przewoźnikowi zyskamy autobusy i kierowców" – wyjaśnia Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu. "Przed nami liczne inwestycje, przy których będziemy potrzebowali dodatkowych autobusów do obsługi miejskich linii" – dodaje Maciej Sobieraj.

Umowy z firmą zostały podpisane na trzy lata. W Łodzi jednak nie wykluczają również w dalszej kolejności obsługi innych linii przez podwykonawców.

Przez trzy lata swojej obecności BP Tour wykona przewozy, na których praca eksploatacyjna ma wynieść łącznie ok. 3 672 000 wzkm. Za obsługę linii z pakietu "zgierskiego", a więc Z45 i Z46 przewoźnik będzie inkasował stawkę początkową w wysokości 7,28 zł/wzkm netto. W przypadku linii "konstantynowskich", a więc 43A i 43B stawka będzie wyższa i wyniesie 7,88 zł/wzkm netto.

BP Tour wjedzie do Łodzi z flotą składającą się z przynajmniej 15 autobusów. Choć na części zadań dopuszczono pojazdy klasy MAXI to lubelska firma postawiła na jeden metraż. Z nie do końca potwierdzonych jeszcze informacji wiemy, że przewoźnik pozyskał przynajmniej osiem Solarisów Urbino 18 z 2011 r., które jeszcze w ubiegłym roku kursowały po Warszawie pod banderą Mobilisu. Pisaliśmy o nich tutaj.

Autobusy, które BP Tour sprowadzi do Łodzi muszą posiadać przynajmniej trzy wejścia oraz niekoniecznie muszą być w pełni niskopodłogowe. Muszą one posiadać kasowniki typu R&G KRG-6 KM oraz diodowe wyświetlacze zewnętrzne o wysokiej rozdzielczości. W trakcie obowiązywania umowy wszystkie autobusy mają mieć nie więcej niż 12 lat. Będą je prowadzić kierowcy zatrudnieni na podstawie umów o pracę w wymiarze pełnego etatu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
MPK Łódź
ZDiT Łódź
BP Tour
Solaris
używane
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....