TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Autobusy w wojsku: przetarg na kolejne autobusy
INFOBUS.PL InfoBus.pl - Opublikowano: 23.02.2015 10:03:58 5 komentarzy
Autobusy w wojsku: przetarg na kolejne autobusy

Jednostka Wojskowa nr 4226 z Warszawy ogłosiła przetarg na dostawę samochodów małej ładowności i wysokiej mobilności oraz autobusów. Postępowanie jest kilkuetapowe i na chwile obecną wiadomo tylko, ile pojazdów chcą kupić żołnierze. A oto podstawowe parametry zamówienia: 

Zadanie Nr 1 / Dostawa samochodów małej ładowności wysokiej mobilności do 3,5 t w ilości 40 szt., w tym:

?Zamówienie gwarantowane w ilości 30 szt.

?Zamówienie opcjonalne w ilości 10 szt.

Zadanie Nr 2 / Dostawa autobusów pasażerskich w ilości 5 szt., w tym:

?Zamówienie gwarantowane w ilości 3 szt.

?Zamówienie opcjonalne w ilości 2 szt.

Szczegółowa charakterystyka przedmiotu zamówienia zostanie zawarta w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, którą wojsko przekaże zaproszonym do składania ofert wykonawcom, którzy spełniają warunki określone w ogłoszeniu o zamówieniu. Na skutek pytań od potencjalnych oferentów, termin przyjmowania wniosków został przesunięty na dzień 16.03.2015 r. Jednocześnie zamawiający wymaga, aby dostawa została zrealizowana w terminie do 30.11.2015. Zastosowane przez Jednostkę nr 4226

kryteria oceny ofert w w autobusowym zadaniu są następujące: - Cena (Cn) ? Waga 88%- Zużycie energii (ZE) ?Waga 2%- Emisja dwutlenku wegla (ECO2) ? Waga 2%- Emisja zanieczyszczeń (EZ): tlenków azotu, cząstek stałych,węglowodorów ? Waga 2- Moc silnika( (KM) - Waga 6%W ostatnich 10 latach Wojsko Polskie zakupiło ponad 220 fabrycznie nowych autobusów różnej klasy i wielkości. Najlepszy pod względem ilości był rok 2013 w którym zakupionych zostało 60 sztuk turystycznych Scania Irizar New Century 12.35. Rok wcześniej MON pozyskał 30 autobusów, w tym 27 sztuk Mercedesów Tourismo i 3 sztuki MAN Lion?s Coach. W zeszłym roku zakupione zostały jeden autobus MAN Lion?s Coach. Znacznie lepiej wyglądają zakupy Wojska Polskiego w zakresie minibusów, których praktycznie każdego roku do służby trafia kilkadziesiąt sztuk. Najczęściej są to w zakresie mniejszych pojazdów (około 9 osobowych)Fiaty Ducato i w zakresie większych (około 17-19 osobowe) Volkswagen Crafter. Dodatkowo prawie każdego roku wojsko kieruje do remontu kapitalnego najstarsze Autosany i Jelcze które otrzymują praktycznie nowe nadwozia lakier i zregenerowane główne podzespoły. Ostatnie 5 lat pokazały jak zmieniają się trendy zakupowe w Wojsku Polskim. O ile do 2010 roku były kupowane głównie autobusy międzymiastowe klasy II, o tyle w ostatnich latach kupowane są praktycznie tylko autobusy turystyczne klasy III z wysokim standardem wyposażenia i bardzo pojemnymi lukami bagażowymi. Czy w ślad za deklaracjami polskiego Rządu i Ministerstwa Obrony Narodowej o zwiększeniu wydatków na uzbrojenie polskiej Armii pójdą również większe zakupy nowych autokarów ?czas pokaże.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Wojsko
przetarg
 • to ja – 24.02.2015

  Autosan może?

 • solaris150 – 24.02.2015

  najwyższa pora aby AUTOSAN to zamówienie zgarnął !!!

 • jam – 25.02.2015

  W wcześniejszych przetargach widać jak nawet Polskie Wojsko nie potrafi wesprzeć krajowej gospodarki, widać kto rządzi krajem. Liczę na Autosan lub na jakąś inną Polską firmę, jak wygra ktoś inny to tragedia.

 • uzytkownik Autosana H-10.10 – 26.03.2015

  @to ja Wypluj to słowo, proszę !! Tylko nie ta popelina !! Mam wątpliwą "przyjemność" bujać się od lat z nieboszczykiem H - 10.10.02 i wiem jaka to gehenna czuwać nad jego sprawnością.

 • uzytkownik Autosana H-10.10 – 26.03.2015

  @jam2015 Rozumiem sentyment do rodzimej produkcji, lecz nie wiem, czy kolega zauważył iż firma Autosan jest od lat w stanie permanentnej upadłości (tu "podziękujmy Sobiesławowi Zasadzie"), choć próby ratowania od 2013 roku prowadził pan Grzegorz Tarnawa. W 2014 roku syndyk masy upadłości firmy w celu sprzedania ogłosił trzy przetargi w celu jej sprzedania-niestety nie zgłosił się żaden oferent. Nie oszukujmy się, niestety, ale firma z ogromnymi tradycjami kiepsko zarządzana za komuny bardzo źle zniosła okres transformacji bez jakiegokolwiek zainteresowania i braku pomocy ze strony państwa nie wytrzymała próby czasu i naporu potężnej konkurencji (nad czym bardzo ubolewam)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....