TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

ČD BUS jedzie z Ostrawy do Krakowa
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 03.03.2015 19:12:03
ČD BUS jedzie z Ostrawy do Krakowa

Transportowa konkurencja z Czech coraz silniejsza w Polsce. Po autobusowo-kolejowej firmie Leo Express oraz minibusowych połączeniach TigerExpress, skorelowanych z prywatnymi liniami RegioJet (należącymi do Student Agency), teraz na scenę wkroczyła spółka ČD zjednoczona z Arriva Morava. Od 1 marca oferują one przejazd z Ostrawy do Krakowa w czasie w 2 godzin i 20 minut. Jak twierdzi ČD BUS to najszybszy sposób na pokonanie odległości 170 km, która dzieli oba miasta. To jak na razie pilotażowy projekt, który potrwa tylko do końca sezonu turystycznego, czyli 31 października. Jak się przyjmie - autobusy Arriva Morava będą jeździć na tej trasie przez cały rok. Czeska spółka liczy tutaj na mieszkańców Ostrawy, którzy będą chcieli skorzystać z coraz szerszej oferty krakowskiej lotniska, a także na polskich turystów, którzy w ten autobusowo-kolejowy sposób wyruszą na zwiedzenie Pragi, Bratysławy czy nawet Wiednia oraz Budapesztu. Za wyborem takiego rozwiązania przemawia nie tylko krótki czas przejazdu, ale także niska cena. Koszt zakupu biletu zaczyna się od 256 CZK (9 EUR) i działa tutaj zasada: -?im prędzej kupisz - tym taniej pojedziesz.?Czeski autobus wyrusza codziennie z dworca kolejowego w Ostrawie o 11:15. Na terminal Kraków Balice przyjeżdża o 13.10, a do głównego dworca kolejowego w Krakowie ?o 13:35. Powrotna trasa zaczyna się o 14:20, z przystankiem pośrednim o14.40 na krakowskim lotnisku i kończy się w Ostrawie o 16:45. ??Nasz cel to stworzenie atrakcyjnej alternatywy dla braku bezpośredniego połączenia kolejowego z Krakowa do Ostrawy. Teraz pasażerowie mogą skorzystać z nocnego połączenia z przesiadką w Katowicach, co znacząco wydłuża czas podróży" ?mówi Michal Stepan, członek zarządu odpowiedzialny za kolejowego transportu pasażerski w spółce Českédráhy i dodaje:  -?Nowa linia autobusowa powinna zainteresować zarówno turystów z północnych Moraw, jak i zapewnić większą atrakcyjność pociągów SuperCity i EuroCity. To może być bardzo atrakcyjna oferta dla studentów z innych miast Czechach.?Odjazd autobusu ČD BUS z Ostrawy jest skomunikowany z przyjazdem pociągu SC Pendolino 503 relacji Praga ?Breclav ?Ostrava, na którego pasażerów autokar czeka ok. 17 minut. Z kolei w przeciwnym kierunku, klienci ČD BUS mogą liczyć na wygodną przesiadkę do SC Pendolino 502 do Pragi, także ?po przesiadce w Breclaviu ?na relacje WE 104 do Wiednia oraz WE 174 do Budapesztu. ??W efekcie czas przejazdu na trasie Kraków-Praga skróciliśmy do zaledwie 6 godzin" ?podkreśla Michal Stepan.

Polsko-czeskie połącznie ČD BUS realizuje spółka Arriva Morava, która zwyciężyła w jesiennym przetargu ČD na jego obsługę. Spółka wykorzystuje w tym celu dwuosiowy autokar MAN Lion`s Coach o pojemności 49 miejsc, wyposażony w klimatyzację, Wi-Fi, TV i WC.  Warto dodać, że na stałych klientów czekają tutaj atrakcyjne rabaty. Okazanie kolejowej karty ČD zapewnia 25% zniżkę, a kolejne atrakcyjne rabaty daje karta SCIC-NRT. Dzieci w wieku 6-15 lat płacą 50% wartości biletu, a najmłodsi (do 6 lat) podróżują bezpłatnie. W ciągu kilku pierwszych dni z najnowszej propozycji ČD BUS skorzystało zaledwie kilka osób, ale wraz z upływem czasu na pewno będzie rosła popularność tego połączenia. Jesteśmy ciekawi jak na te ruch odpowie czeski TigerExpress i RegioJet (skupione w firmie Student Agency), a także Leo Express, którego linię Kraków-Katowice-Bohumin >Praga obsługuje czarna Scania-Irizar PB w barwach krakowskiej firmy Pastuszak. A może to jest czas, aby polscy przewoźnicy aktywniej pojawili się w Czechach?

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CD
Czechy
Kraków
Ostrava
Ceske drahy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....